Batı Postası
Baþlýk

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLLERİNE AÇIK MEKTUP.

AK PARTİ  MANİSA MİLLETVEKİLLERİNE AÇIK MEKTUP. Bu soruları cevaplamak,  müfettiş raporunu açıklatmak ve gereğini yaptırmak zorundasınız…             Biz kimseyi suçlamıyoruz.. İtham da etmiyoruz. Ama bahse konu olaylar 110 bin Alaşehirliyi ilgilendiriyor. Yani tüm Alaşehirliler bu olayın müdahilidir. 3 aydır sadece Alaşehir’de değil tüm Manisa genelinde konuşulan ve 3 aydır Manisa’nın gündemini meşgul eden bu olayların […]

AK PARTİ  MANİSA MİLLETVEKİLLERİNE AÇIK MEKTUP.
30 Eylül 2019 - 22:12 'de eklendi.

AK PARTİ  MANİSA MİLLETVEKİLLERİNE AÇIK MEKTUP.

Bu soruları cevaplamak,  müfettiş raporunu açıklatmak ve gereğini yaptırmak zorundasınız…

            Biz kimseyi suçlamıyoruz.. İtham da etmiyoruz. Ama bahse konu olaylar 110 bin Alaşehirliyi ilgilendiriyor. Yani tüm Alaşehirliler bu olayın müdahilidir. 3 aydır sadece Alaşehir’de değil tüm Manisa genelinde konuşulan ve 3 aydır Manisa’nın gündemini meşgul eden bu olayların akıbetini halkımız haklı olarak merak ediyor. Olaylarla ilgili onlarca iddia ortaya atıldı. Onlarca belge, ses kaydı ve görüntü yayınlandı bu iddialarla ilgili olarak… Bakanlık müfettişi tam 1.5 ay süreyle   Alaşehir Devlet Hastanesinde İncelemelerde bulundu. Onlarca insanın ifadesi alındı yine onlarcasının bilgisine başvuruldu.

            Halka rağmen halk adına siyaset yapılamayacağını ve halkın değerleriyle savaşanların her zaman kaybetmeye mahkum olduğunu en iyi  Ak Parti misyonunu özümsemiş insanların bilmesi gerektiğinin elbette bilincindeyiz.  110 bin kişi ile 10 kişinin savaşamayacağını Tevfik DİKER ‘e ‘’ bunak’’ ya da ‘’Siyasi zübük’’ yakıştırmalarıyla işin içinden sıyrılmanın veya işi sulandırmanın ve dahi 110 bin kişinin vicdanında yer etmiş olayları yok saymanın ve üzerini örtmeye çalışmanın Ak Parti nin dava mefhumu ve ‘’Adalet’’ anlayışı ile örtüşemeyeceğini sizlere hatırlatmaya dahi gerek duymuyoruz.

            Miyadı dolmuş KİT’lerin Alaşehir Devlet Hastanesine alımı ve kabulü aşamasında Manisa’da etkili ve dahi yetkili  bir siyasinin ilaç ticareti ile işgal ettiği, olayların başlangıcında bir Milletvekilinin Savcılara talimat verdiği, (Türk Yargısına kimse talimat veremez) İl yönetiminin ve Millletvekillerinin Hastane olaylarının ve İlçe Teşkilatında yaşandığı iddia olunan rezaletlerin kahramanlarının  arkasında durduğu ve Alaşehir Devlet Hastanesi yönetimi ile İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerin korunduğu türünden absürt  iddialara bizim inanmadığımız gibi Alaşehir halkının da inanmak istemediğini de  ayrıca bilmenizi isteriz.

            İşte tam bu noktada Alaşehir halkı adına size soruyor ve siz değerli vekillerden gerçekçi ve tatminkar edici bir açıklama bekliyoruz.

 

  1. ŞİMDİYE KADAR ORTAYA KONULAN; BELGE,SES VE GÖRÜNTÜ KAYITLARINDAKİ İDDİALARA İLİŞKİN OLARAK HER HANGİ BİR ARAŞTIRMA GEREĞİ DUYDUNUZ MU? EĞER BİR ARAŞTIRMA YAPTIYSANIZ (Kİ BU SİZLERİN GÖREVİYDİ)
  2. İddialarda gerçeklik payı var mı?
  3. Ortaya atılanların tümü İftira ya da FETO kumpası gibi bir şey mi? Yani hangi sonuca vardınız?

 

  1. Eğer araştırma ve incelemeyi Müfettiş raporu sonrasına bıraktıysanız idari ve adli soruşturmanın sonucuna göre tavır belirlemekti ise niyetiniz

A)Ali BOZKAYA nın darp olayı dışında bu olaylarla ilgili Adli bir sürecin işlemediğini biliyor muydunuz?

B)Müfettiş raporu ne oldu?

C)Müfettiş raporunun bir sır gibi saklanması ya  da açıklanmasının bu kadar uzun sürmesi sizce normal mi?

  1. D) Müfettiş raporunun İl Sağlık Müdürlüğüne çoktan geldiği, suçlanan şahıslara görevlerinden el çektirme tespitinin yer aldığı bu raporun sümen altı edildiği ve gereğinin yapılmasının engellendiği yönünde duyumlar geliyor. Bu konuda her hangi bir girişimde bulunmayı düşünüyor musunuz?

SON OLARAK AK PARTİLİ  ALAŞEHİRLİLER ADINA (ONLARIN TALEBİ ÜZERİNE) ÖZELLİKLE SİZLERE ŞU SORUYU SORMAK İSTİYORUZ.

-BU OLAYLAR PATLAK VERDİĞİNDE BİR KAÇ BASİT HAMLE İLE BU ÇİRKEFİN İÇİNDEN AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATINI ÇEKİP ÇIKARMA İMKANINIZ VARDI. AMA SİZ KONU İLE İLGİLENMEYEREK VE OLAYLARIN GELİŞİMİNİ TEVFİK DİKER VE BAŞKA KİMSELERİN ÖNÜNE ATARAK AK PARTİNİN ALAŞEHİR’DE YIPRATILMASINA NEDEN OLDUĞUNUZU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ  MÜ ?

-ZATEN 3-5 KİŞİNİN GÜDÜMÜNDE OLDUĞU İDDİA EDİLEN AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATININ BU OLAYLARDAN SONRA İLÇEDE TAMAMEN SİLİKLEŞTİĞİ, BU OLAYLARA TEPKİ OLARAK YÖNETİM KURULUNDA KAÇ KİŞİNİN İSTİFA ETTİĞİ YA DA KAÇ YÖNETİM KURULU ÜYESİNİN BU OLAYLARA TEPKİ OLARAK TOPLANTILARA HİÇ KATILMADIĞI KONUSUNDA BİR BİLGİNİZ VAR MI?

-EN SON OLARAK DA BU OLAYLARIN  SEBEBİNİN VE NETİCESİNİN PARTİ GENEL MERKEZİNİN İLGİLİ BİRİMLERİNE ULAŞTIRILDIĞINDA VE PARTİYE VERİLEN ZARARIN FATURASINDAN SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ HABERDAR OLDUĞUNDA BU YAŞANANLARI  NASIL İZAH EDECEKSİNİZ? 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER