Batı Postası
Baþlýk

EREN ABANOZ NEREDE?

         Alaşehir Devlet Hastanesinde malum olaylar patlak verdikten bir hafta sonra ortalıktan kayıp olan laborutuvar sorumlusu Eren ABANOZ’un nerede olduğu merak konusu oldu. Hastane çalışanlarının bir bölümü, hastane olaylarının medyaya yansımasından sonra ABANOZ’un tayin isteyerek Giresun’a gittiğini söylüyorlar. Bazılarına göre ise; hiç kimsenin tayini öyle bir haftada bir yerden bir yere çıkmaz üstelik bu şahısın […]

EREN ABANOZ NEREDE?
31 Ağustos 2019 - 22:59 'de eklendi.

         Alaşehir Devlet Hastanesinde malum olaylar patlak verdikten bir hafta sonra ortalıktan kayıp olan laborutuvar sorumlusu Eren ABANOZ’un nerede olduğu merak konusu oldu. Hastane çalışanlarının bir bölümü, hastane olaylarının medyaya yansımasından sonra ABANOZ’un tayin isteyerek Giresun’a gittiğini söylüyorlar. Bazılarına göre ise; hiç kimsenin tayini öyle bir haftada bir yerden bir yere çıkmaz üstelik bu şahısın hanımı da okulun birinde müdür yardımcılığı yapıyordu. Hanımı tamam da Eren’in henüz tayini çıkmadı. Rapor alarak ortadan kayıp oldu.Hastane yönetiminden ve İl Sağlık Müdürlüğünden sağlıklı bilgi alınmadığı için gerçeğin tam olarak ne olduğu bir türlü anlaşılmıyor.  Şimdi herkes hastane olaylarını ile ilgili iddiaların odağında olan Eren ABANOZ’un durumunu merak ediyor.

‘’HALA HASTANENİN PERSONELİ’’

         Hastane çalışanlarının iddiasına göre ‘’Eren ABANOZ hala Alaşehir Devlet Hastanesine gelip gidiyor ve maaşı buradan alıyor ama 2 aydır görev yapmıyor,rapor ve izin ile durumu idare ediyor.’’Hastane çalışanları ‘’Eren ABANOZ’u  kim koruyor ve bu rapor ile izinleri nasıl alıyor?’’diye de soruyor.

ON PARMAĞINDA ON MARİFET

         -Lab sorumlusu

         -HAB (Hastane Afet Birimi Sorumlusu)

         -Taşınır kayıt sorumlusu

         -Kan Merkezi İcapcısı

         -Hastane UMKE sorumlusu

         -Lab Depo Sorumlusu

         -Süpervisior Sorumlusu

         -Hastane Güvenlik Sorumlusu v.b Hastane çalışlarının iddialarına göre tam 12 ayrı görev için Eren ABANOZ hastane Başhekimi tarafından harcırah ve yol masrafları ödenerek Hizmet İçi eğitime gönderilmiş.On parmağında on marifet bulunun Eren ABANOZ’un 9.5-10 bin TL dolayında maaşı vardı. Aynı statüde olan arkadaşları ise 4.5 bin TL  civarında maaş alıyordu. Hanımı da okulun birinde yeni Müdür yardımcısı olarak görevlendirilmişti.Hastane çalışanları ‘’Ne oldu da Eren ABANOZ ve eşi aniden Giresun’a tayin isteyerek Alaşehir’den ayrılma kararı aldılar?’’ Diyerek, eğer müfettiş soruşturmasından da bir şey çıkmazsa Eren ABANOZ’un yaptıklarının yanına kar kalacağını söylüyorlar.

         SUÇLU BULUNDU AMA HAK ETTİĞİ CEZAYI ALMADI

         Elde ettiğimiz şikayet dilekçelerine ve Hastane çalışanlarının beyanına göre Alaşehir Devlet Hastanesi ve Eren ABANOZ hakkında ciddi iddialar ve cevaplandırması gereken sorular var.Bu iddialara göre;

1.Miadı dolmuş KİT’ler ilgili firma ile anlaşılarak ve bilerek alındı.Bu olay ‘gözden kaçmış’gibi basit savunmalarla geçiştirilecek gibi değil.

2.Bu bozuk ilaçların alım olaylarında büyük miktarda haksız kazançlar elde edildi. Bunların en basiti Kıbrıs tatili

3.Bozuk ilaçların kullanımını ret eden sistem,bilgisayarın ve okuyucuların  beyni ile oynanarak biyokimya cihazları aldatılıyordu. Ayrıca bilgisayarlar arızalı gibi gösterilerek tamir edilmiş gibi hastaneye fatura kesiliyordu.Bunlarla ilgili olarak sosyal medyaya yansıyan hastane müdürü İ.K nın konuşmalarında ip uçları var.

  1. İdari ve adli soruşturma sonucu suçlu bulundular. Kınama ve 5000 TL civarında para cezası aldılar.Bu parayı da hastaneye ödettirdiler.(Bununla ilgili İ.K nın ses kayıtlarıda itirafı var) bunlar ve bunlar gibi daha onlarca iddia var.

BİZ KİMSEYİ SUÇLAMIYORUZ

İDDİALARI GÜNDEME GETİRİYORUZ

GERÇEKLER GÜN ÇIKSIN İSTİYORUZ.

         Batı Postası Haber Sitesi olarak şimdiye kadar yatığımız haberlerde olduğu gibi bu haberde de kimseyi suçlamıyoruz.Biz iddiları gündeme getiriyoruz.Kamu adına sorular sorarak cevap istiyoruz. Elimizdeki belgeleri paylaşarak devletin ilgili kurumlarını harekete geçirmeye çalışıyoruz. Halkın sağlığı ile oynanmasın ,devletin kasasına el uzatılmasın istiyoruz. Eğer istelerse iddialarda adı geçen ve suçlamalara maruz kalanların da (Sorumlu Gazatecilik anlayışımız gereği) varsa açıklamalarını yayınlamaya hazırız.    

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER