Batı Postası
Baþlýk

Eski vekilden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a düello teklifi

Eski milletvekili emekli yarbay Tevfik Diker, Ayasofya Camii’nin ibadete açıldığı gün cuma hutbesinde, “Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” sözleri nedeniyle M. Kemal’i hedef aldığı iddia edilerek organize linç kampanyası başlatılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı düelloya davet etti. Diker, “Kılıcını kınından çıkarsın, okusun-üflesin […]

Eski vekilden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a düello teklifi
04 Ağustos 2020 - 11:54 'de eklendi.

Eski milletvekili emekli yarbay Tevfik Diker, Ayasofya Camii’nin ibadete açıldığı gün cuma hutbesinde, “Fatih Sultan Mehmet Han burayı kıyamete kadar cami olarak kalması için vakfetmiştir. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” sözleri nedeniyle M. Kemal’i hedef aldığı iddia edilerek organize linç kampanyası başlatılan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı düelloya davet etti. Diker, “Kılıcını kınından çıkarsın, okusun-üflesin Ayasofya’nın önüne gelsin” şeklinde ifadeler kullanarak Erbaş hakkında suç duyurusunda da bulunacağını söyledi.

 

 

Diker, “Ali Erbaş’ın kılıcının sağ kısmı haç işaretini andırıyor. Erbaş kılıcını kınından çıkarsın, okusun-üflesin Ayasofya’nın önüne gelsin. Ben bu kılıçtan etkilendim. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde subay olduğum için bana da bir kılıç ve tabanca verildi. Ben de kılıcımla gideyim, dövüşelim. İstediği duayı okusun” şeklinde ifadeler kullandı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER