Batı Postası
Baþlýk

HOOOP DEDİK!… ONE MUNİTE!… ONE MUNİTE!…

  Hooop dedik!… One Munite!…One Munite!.. Tevfik Diker yazdı. Şok …Şok…Şok… Alaşehir Devlet Hastanesinde Fuhuş sıkandalı…’’FUHUŞ ÇETESİ’’ ve marifetleri ile ilgili iddiaların anonsu günlerce gündemin konusu oldu sosyal medyada (FUHUŞ ÇETESİ TABİRİ ÇOK AĞIR OLMUŞ) Türkiye Havadis Gazetesi ve internet üzerinde yayın yapan bir TV kanalı da olaylara müdahil olunca işler iyice karıştı. Manisa da […]

HOOOP DEDİK!…  ONE MUNİTE!… ONE MUNİTE!…
16 Temmuz 2019 - 20:08 'de eklendi.

 

Hooop dedik!…

One Munite!…One Munite!..

Tevfik Diker yazdı. Şok …Şok…Şok… Alaşehir Devlet Hastanesinde Fuhuş sıkandalı…’’FUHUŞ ÇETESİ’’ ve marifetleri ile ilgili iddiaların anonsu günlerce gündemin konusu oldu sosyal medyada (FUHUŞ ÇETESİ TABİRİ ÇOK AĞIR OLMUŞ) Türkiye Havadis Gazetesi ve internet üzerinde yayın yapan bir TV kanalı da olaylara müdahil olunca işler iyice karıştı. Manisa da bir yerel gazete de Alaşehir Devlet Hastanesinde yaşandığı iddia olunan olayları  Birezilya dizilerine benzetti .Teknoloji çağında yaşıyoruz. Feshi var BOOK’u var.Twitter. Instagram falan derken Alaşehir in ünü ülke geneline yayılıverdi tezelden.

Deli Cüneyt in değimiyle ‘’ AKP’li din kardeşlerimiz’’ olayın daha çok magazinsel boyutu ile ilgilendiler. Sosyal medya üzerinden AK PARTİ’ nin gönüllü trollüğünü yapan klavye şovelyelerinden tık yok!.. Onlar bu defa sosyal medyayı tatile gönderip sağda solda köşe başlarında karınlarından konuşmayı tercih ettiler. Hacı Hoca taifesi ya da kendilerini mütedeyyin olarak konumlandıran koyu Ak Partililer ise ‘’Edepsizler..Pislik bunlar’’demekle yetindiler. Bunları da kimse duymasın diye kısık bir sesle söylediler.’’ CHP ve diğer partililer adına AK Partiye saldırmak için büyük bir fırsattı bu ‘’Yuh olsun ak-karalara ‘’dediler. Demesine dediler ama bunu da ortaya çıkarak mertçe yapmadılar. Kendi aralarında onlarda da karınlarından konuştular.

Bu olayların konuşulduğu süreçte yaşanan iki ilginç vakayı aktarayım size. Birincisi Büyük Şehir Belediye  Başkanlığı Seçimleri çalışmalarında İstanbul’da gerçekleşiyor. Hani Türkiye’nin dört bir yanından partilerinin adaylarına hemşerileri aracılığı ile destek olmak için İstanbula gitti ya insanlar. İş te o süreçte Ak Partiye destek için Alaşehirden de gidenlerde oldu. Bir program esnasında BİNALİ YILDIRIM’ın çevresinde olanlardan bir kişi grubun birine merakından nereden geldiklerini soruyor. ‘’Alaşehir’’ cevabını alınca gülerek ‘’ oooo…. Hani şu meşhur Hastane skandalının yaşandığı yerden yani…’’ diyor.  BİN ALİ YILDIRIM’ın 800 bin civarında bir oy farkı ile seçimi kayıp ettiğini hepimiz biliyoruz.Alaşehirde de CHP (AK PARTİ VE MHP iktifakına rağmen) 70 yıl aradan sonra tekrar Belediye Başkanlığını kazanmıştı. İstanbulda da Alaşehirde de insanlar kendi akıllarıyla dalga geçilmesini hoş karşılamadı. İkincisi Alaşehir Devlet Hastanesinde vuku buluyor. Hastanediki kargaşa kafasının tasını attırmış Mehmet efe’nin. Oraya git buraya gel derken hastanenin içinde   yolunu şaşırmış bizimkisi. İşi’de olmayınca kızgınlığını temizlikçi bir bayandan çıkarmış.’’Siz zaten burada sadece s……..ni bilirsiniz’’ diyerek ilginç bir çıkışta bulunmuş.

Şimdi gelelim asıl meseleye. Kimin kime ne verdiği, kimin aletini kimin için nerede kullandığı bizi hiç ilgilendirmiyor. Zaten Türkiye de zina’da suç değil artık. Başkalarının malı da bu malı hangi yollardan ve nereden kazandığı da umrumuzda değil. Ortaya atılan iddialar doğrudur ya da iftiradır. Biz işin o boyutunda da değiliz.ANCAKK!…İddia edildiği gibi eğer birileri birilerini tehdit ile korkutarak ve gariplerin işini aşını araya sokarak ve bir de siyasi gücü ile iktidar erkini kullarak bu naneleri yiyorlarsa ve dahi kamunun kasasına ve yetimin hakkına el uzatıyorlarsa işte ÇARŞI burada karışır.’’Çarşı herşeye karşı’’değil. Bizim çarşı iddialarda konu olan bu puşluklara karşı.

Ey Ak Partililer. Ey Hacı Hoca tayifesi. Siz, beş vakit namaz için camilere koşturanlar.Evlerinde örtü altında adap yapıp zikir çekenler. RECEP TAYİP ERDOĞAN’ı televizyonda gördüğünde ‘’Reis, ölümüne seninleyiz’’ diye bağıranlar. ‘’Ak Parti sadece bir partinin adı değil, aynı zamanda kutlu bir davanın da adıdır’’ diyenler. İktidarda Ak Parti var. Olaylar Ak Parti ve Ak Parti yöneticileri etrafında dönüyor. İddialar korkunç. BURADA ASIL İĞFAL EDİLENİN SİZİN DAVANIZ YANİ KENDİNİZE YÜKLEDİĞİNİZ MİSYONUNUZ OLDUĞUNUN NASIL FARKIN VARMIZSINIZ? 2002 yılında bu davanın önderleri ‘’Çalmadan, çaldırmadan,tüyü bitmedik yetimin hakkını koruyarak ve kamu kaynaklarını israf etmeden, yerli yerinde kullanarak bu ülkeyi kalkındıracağız’ diyerek yola çıkmadılar mı? R.Tayip ERDOĞAN’ı yücelten, Belediye Başkanlığından Cumhurbaşkanlığına yükselten dürüstlük olgusu ve emin bir insan olarak gösterilmesi değilmiydi? Ak Partinin onca hatasına rağmen bu millet bu hasletler yüzünden ERDOĞAN’a sahip çıkmadı mı? Öyleyse Hastanede yaşandığı iddia  olunan bu rezaletlerin Ak Parti ile iktidarın gücü ile ilişkilendirilmesine nasıl müsaade edersiniz.? Bu rezillikler karşısında neden sessiz kalıyorsunuz. Davanız söz konusu olunca ‘’HOOOPP DEDİK!   ONE  MUNİTE !… ONE  MUNİTE !…’’diyerek niçin aslan kesilmiyorsunuz? Yarın seçim meydanlarında bu insanlara ne diyeceksiniz? Hangi hasletlerinizi ön plana çıkararak size güvenmelerini isteyeceksiniz?

15 TEMMUZ dan sonra (anlatıldığına göre muhtemelen KİLLİK mahallesinden) bir genç FETO suçlaması ilen gözaltına alınıyor. Bir süre içeride kaldıktan sonra bırakılırken kendisine ‘’Bak bundan sonra bu cemaat işlerinde uzak duracaksın’’ diye nasihatta bulunan savcıya gencin verdiği cevap çok düşündürücü.’’Savcı bey bırak o cemaati, cami cemaatinin dahi yanına yaklaşırsam anamıı…….avradımı….’’ FETO olayları halkın kafasında cemaat olgusunu bitirmişti. Bu türden olaylar da ‘’Onlar çalmaz,çarpmaz’’ anlayışını ortadan kaldırıyor.

Yeri geldiğinde ‘’Haksızlık karşında susan dilsiz şeytandır’’ diyorsunuz. ‘’Bir kötülük gördüğünüzde onu elinizle, gücünüz yetmiyorsa dilinizle ona da gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğuz ederek ……… ‘’mealindeki hadisi şerifi de hep söylüyorsunuz. Bazı olayların şuyu vukuunda beterdir bilmezmisiniz? Öğleyse niye susuyorsunuz? Yazıklar olsun size…… Yazıklar olsun….

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER