Batı Postası
Baþlýk

Kaymakam Abdullah Uçgun dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Alaşehir İlçe Kaymakamı Abdullah UÇGUN 29.EKİM Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ile bir mesaj yayınladı. UÇGUN mesajında şu ifadelere yer verdi. Yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan, erdemli ve faziletli insanlar yetiştiren Cumhuriyetimizin 96’ncı kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal […]

Kaymakam Abdullah Uçgun dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
28 Ekim 2019 - 12:59 'de eklendi.

Alaşehir İlçe Kaymakamı Abdullah UÇGUN 29.EKİM Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle ile bir mesaj yayınladı. UÇGUN mesajında şu ifadelere yer verdi.

Yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan, erdemli ve faziletli insanlar yetiştiren Cumhuriyetimizin 96’ncı kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.
Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Türk milleti olarak Cumhuriyete çok büyük zorluklardan sonra kavuştuk. Vatan toprakları üzerinde oynanan türlü oyunlara rağmen Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, omuz omuza tarihin az şahit olduğu bir Kurtuluş Savaşı ile tarihimize yaraşır bir mücadele örneği vererek Cumhuriyeti kurduk. Bugün yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin simgesi olan ay yıldızlı al bayrağımız rengini bağımsızlık ve hürriyetimiz uğruna can vermiş şehitlerimizin kanından almaktadır.
Bizler bu anlamlı günde, vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını vererek adeta ölümü öldüren kahramanları hiçbir zaman unutmayacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muassır medeniyetlerin üzerine çıkarmak, aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek için bıkmadan yorulmadan çalışacağız.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması için “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister” diyerek gelecek kuşaklara büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Bu emanete sahip çıkmak için hiç durmadan çalışmak her vatan evladının boynunun borcudur.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmet dilekleriyle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla anıyor, tüm Alaşehirli Hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER