Batı Postası
Baþlýk

Manisalı Hakem ve Gözlemciler Sezonu Açtı

Manisa Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği, 2019-2020 sezonunun açılışını gerçekleştirdi. Düzenlenen açılış programına katılan Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, amatör sporun ve hakemlerin her zaman destekçisi olduklarının altını çizerek,” Yeni sezonda kazasız, belasız, ve özellikle hakem şansı dileğiyle başarılı bir sezon geçirmenizi temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu. Manisa Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri […]

Manisalı Hakem ve Gözlemciler Sezonu Açtı
27 Ağustos 2019 - 23:52 'de eklendi.

Manisa Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği, 2019-2020 sezonunun açılışını gerçekleştirdi. Düzenlenen açılış programına katılan Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, amatör sporun ve hakemlerin her zaman destekçisi olduklarının altını çizerek,” Yeni sezonda kazasız, belasız, ve özellikle hakem şansı dileğiyle başarılı bir sezon geçirmenizi temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Manisa Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği, 2019-2020 sezonunun açılışını Manisa Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Bülent Yelkenci Spor Kompleksi’nde gerçekleştirdi.  Açılış programına Manisa Valisi Ahmet Deniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan ve Manisa Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Yunus Yıldırım, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı, İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Ertem, Türkiye Faal Futbol Antrenörleri Derneği Manisa İl Başkan Yardımcısı Ersoy Arslan, Türkiye Faal Futbol Antrenörleri Derneği Manisa Genel Sekreteri Cemil Uğur, Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Erol Timur ile birlikte spor camiasından çok sayıda isim katıldı. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Başkan Ergün’e Teşekkür Ettiler

Programın açılış konuşmasını yapan İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Ertem, kendilerine sağladığı destekler nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Ertem’in ardından Merkez Hakem Kurulu Üyesi Yunus Yıldırım davetlilere hitap etti. 2019-2020 sezonun hayırlı olmasını dileyen Yıldırım konuşmasında” Büyükşehir Belediye Başkanımız her daim bizim yanımızda olmuştur. Manisa’da amatör spor kulüplerine sağladığı destekler, bizler için de tesislerin kullanımı ve malzeme yardımıyla yanımızda yer alıyor Bunun yanı sıra, bizim duayen hocamız Necmi Temizel’in adını bir tesiste yaşatıyor.  Huzurlarınızda kendisine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Arıcı ise,  düzenlenen açılış programına, sporun tüm paydaşlarının katılım sağlamasından dolayı mutluluğunu paylaştı.

Başkan Ergün’ün selamlarını iletti

Arıcı’nın ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü bir konuşma yaptı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün sonradan gelişen bir program nedeniyle açılış törenine katılamadığını belirterek selamlarını iletti.

 “Amatör sporun ve hakemlerimizin destekçisi olduk”

Amatör sporun ve hakemlerin her zaman destekçisi olduklarını belirten Güzgülü,” Uzun yıllardır meclis üyesi olan biri olarak şöyle hatırlamaya çalışıyorum. Halil Erdoğan, onun adı da burada anılmadan geçilmez diye düşünüyorum. Manisa Belediyesi tarafından onu  adı  bir caddeye verilmişti. Daha sonra Ertuğrul ağabeyin adını bir tesise vermiştik. Ertuğrul Dilek adını yaşatmıştık. Daha sonra bizlere nasip oldu. Necmi Temizel ağabeyin adını bir tesise verdik. Bu modern tesise, mensucat sporda hem kaptan, hem hoca, her konumda görev yapan kardeşimiz Bülent Yelkenci’nin adını verdik. Bu anlamda bizlerde Manisa sporuna hizmet etmiş bu isimlerin adını yaşatmaya çalışıyoruz ”dedi.  Hakem camiasının bu kadar genç ve heyecanlı olmasının da altını çizen Güzgülü,” Allah hakemlerimizin yolunu açık etsin. Hakem şansı versin. Süper ligde Manisalı hakem ve gözlemcilerimizin sayılarının artmasını temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Mahkemede hakim, sahada hakem

Programın kapanış konuşmasını yapan Manisa Valisi Ahmet Deniz de,” Mahkemede nasıl hâkim varsa, sahada da hakem var ”ifadelerinde bulunurken hakemliğin zor bir görev olduğunu vurguladı.

Kokartları takıldı

Konuşmaların ardından programda bir üst klasmana terfi eden hakemlere kokartları takdim edilirken, görevi bırakan hakemlere de plaketleri takdim edidi.  Daha sonra ise, Manisa amatör sporuna verdiği desteklerin yanı sıra Manisa hakem camiasının duayen ismi Necmi Temizel’in adının bir tesise verilmesi nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün adına Başkan Vekili Mehmet Güzgülü’ye plaket takdim edildi.  Açılış programının ardından Manisa Valisi Ahmet Deniz ve hakemler antrenman müsabakası yaptı. Renkli görüntülerin sahnelendiği müsabakada Vali Deniz, başarılı performansıyla büyük alkış topladı.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER