Batı Postası
Baþlýk

MERSİNLİ NEYİ AÇIKLADI? MERSİNLİ İPE UN MU SERİYOR?

MERSİNLİ NEYİ AÇIKLADI? MERSİNLİ İPE UN MU SERİYOR?   Açıklamayı okudunuzmu?Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk MERSİNLİ’nin İl Sağlık Müdürlüğü’nün açıklamasına çok benzeyen basın açıkmasını gördünüz mü? Bazı internet haber sitelerinde yer alan’’Mersinli Alaşehirde yaşanan olaylarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu’’başlığı ile verilen haberi okudunuz mu? Ben okudum.Hem de defalarca…. Berk Mersinli’nin A.Ü.’ın kendisinin arkadaşı olmadığını […]

MERSİNLİ NEYİ AÇIKLADI? MERSİNLİ İPE UN MU SERİYOR?
03 Ağustos 2019 - 17:16 'de eklendi.

MERSİNLİ NEYİ AÇIKLADI?

MERSİNLİ İPE UN MU SERİYOR?

 

Açıklamayı okudunuzmu?Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk MERSİNLİ’nin İl Sağlık Müdürlüğü’nün açıklamasına çok benzeyen basın açıkmasını gördünüz mü? Bazı internet haber sitelerinde yer alan’’Mersinli Alaşehirde yaşanan olaylarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu’’başlığı ile verilen haberi okudunuz mu? Ben okudum.Hem de defalarca….

Berk Mersinli’nin A.Ü.’ın kendisinin arkadaşı olmadığını ve olamayacağını söylemeye nedense bir türlü dili varmamış.Bir kadının  Ak Parti İlçe Teşkiları önünde rezalet çıkardığı ya da Hastanede ölülerin soyulduğu  iddialarına hiç değinmemiş.Hastane çalışanlarının caddelerde ‘’Hastaneyi  k…. ye çevirdiniz.’’denilerek halkın sözlü tecizlerine maruz kaldıkalarını duymamılş olacak ki, bunlarla ilgili olarak açıklamasında tek kelime bile etmemiş.Hastahane laburotuvarında miyadı geçmiş KİTlerle halkın sağlığı ile oynadığı ve milyonlarca lira  haksız kazanç elde edildiği yönündeki iddialar yokmuş gibi yapmış.Hemen yanı başında olan Şehzadeler Belediyesinden ücretsiz olarak alındIğı ve daha sonra faturalandırıldığı yönündeki iddialara konu olan ağaçları da es geçmiş. Hastahaneye getirilen su meselesini de göremedim açıklamasında. Korkunç iddialara ve Hastane de yürütülen soruşturmaya rağmen Başhekimin halen görevde oluşunu ya da %93 özürlü raporu bulunduğu ve ilk okul mezunu olduğu iddia edilen birinin Hastaneye Personel Şefi yapıldığı gibi onlarca iddia vardı. İşin kötü tarafı yaşanan çirkinlikler Ak Parti ile ilişkilendirilmeye çalışılıyor ve iddiaların odağındaki şahısların, İl Başkanı ve bir Millletvekili tarafından korunduğu iddiası Ak Partilileri de rahatsız  ediyordu. Mersinli bunlarla ilgili olarak da bir şey dememiş .

Yani Alaşehirlilerin değimiyle Mersinli İpe un sererek insanların aklı ile dalğa geçmeyi tercih etmiş.Berk Mersinlinin umuttuğu bir şey var.İnsanların sayılarını ve isimlerini unuttuğu yüzlerce il Başkanı ve Milletvekili geldi geçti bu partiden. Ama Ak Parti halen dimdik ayakta ve ülkeye hizmet etmeye,devleti yönetmeye devam edilyor.Ayrıca bir il de Ak Parti sadece İl Başkanından ibaret değildir. Mersinli söz konusu iddia ve olaylar karşısında gerektiği gibi davranmayarak Partiye zarar verdiğinin farkında olmayabilir.Elbette BEKRİ MUSTAFA’ların  partiye zarar vermesinden,Onların sahiplenilmesinden rahatsız olan il yöneticileri ve samimi partililer de var Manisa’da. ‘’Ak Parti sadece bir parti değil, aynı zamanda kutlu bir davanın da adıdır.’diyen Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanı sayın R.TAYYİP ERDOĞAN’ın söylemlerinin, mizacının ve hedeflerinin Alaşehirde yaşanan ve Şuuyu vukuundan beter olan olaylarla kesinlikle ilişkilendirilemeyeceğini söyleyip sessizliğini bozanlar da  çıkacaktır elbet.

                İyice anlaşılsın diye bir daha söyliyeyim.Kimse ipe un sermeye kalkmasın.Bundan sonra birileri istese de olayların üstünü örtemez. Kim ne yaparsa yapsın,makamı ve görevi ne olursa olsun halkın vicdanında mahkum ettiklerini aklamayaz.Alaşehir de 110 bin kişi yaşıyor. Halkın aklı ile alay etmekten vaz geçin.110 bin kişi ile nasıl savaşacaksınız? Ak Parti yolsuzluklarla mücadele ederek ‘’çalmayacağız… çaldırmaycağız… tüyü bitmedik yetimin hakkını koruyacağız…kamu malına el uzatanların elini kıracağız….’’diyerek halkın gönlünde taht kurmuştu.Yanlış işler yaparak Ak Partiye insanların gönlünden sürgünü yaşatmaya kimsenin hakkı yok elbet.

                Ak ile Kara belli olana,iddialar Alaşehir halkının vicdanını rahatlatacak biçimde araştırılıp gerçekler gün yüzüne çıkarılana ve eğer varsa suçlular cezalandırılana ve dahi sorumlular layığını bulana kadar bu olaylar halk arasında konuşulmaya ve medyada haber konusu yapılmaya devam edilecektir.Yani kimse zamanla soğur,unutulur ve gündemden düşer diye düşünmesin.Çünkü bu konuda herkes sussa biz yine konuşacağız.Çünkü biz Ak Partiyi seviyoruz ve BEKRİ MUSTAFA’ları da bu partide istemiyoruz.       

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER