Batı Postası
Baþlýk

NERDEN…. NEREYE…

2001 yılına gelindiğinde Türkiye ekonomik ve siyasi çalkantı içindeydi.İnsanlar yolsuzluklardan ve siyasi ahlaksızlıklardan bıkmış durumdaydı.Vatandaşlar karamsarlık içindeydi.Ülkenin dış politikası iflas etmiş,Uluslararası areneda itibarımız olabildiğince örselenmişti.   Böyle bir ortamda 2001 yılında R.T.E liderliğinde Ak Parti kuruldu.’’Kimsesizlerin kimsesi olacağız….Çalmayacağız……Çaldırmaycağız….Devletin kasasına  uzanmış sömürü hortumlarını keseceğiz…Yolsuzluğa ve hırsızlığa aman vermeyeceğiz…..’’ diğen Ak Kadrolar halkın zifiri karanlığına bir dolunay […]

NERDEN…. NEREYE…
15 Ağustos 2019 - 2:15 'de eklendi.

2001 yılına gelindiğinde Türkiye ekonomik ve siyasi çalkantı içindeydi.İnsanlar yolsuzluklardan ve siyasi ahlaksızlıklardan bıkmış durumdaydı.Vatandaşlar karamsarlık içindeydi.Ülkenin dış politikası iflas etmiş,Uluslararası areneda itibarımız olabildiğince örselenmişti.  

Böyle bir ortamda 2001 yılında R.T.E liderliğinde Ak Parti kuruldu.’’Kimsesizlerin kimsesi olacağız….Çalmayacağız……Çaldırmaycağız….Devletin kasasına  uzanmış sömürü hortumlarını keseceğiz…Yolsuzluğa ve hırsızlığa aman vermeyeceğiz…..’’ diğen Ak Kadrolar halkın zifiri karanlığına bir dolunay gibi doğmuş ve ilk seçimde de tek başına iktidar olmuştu. R.Tayyip Erdoğan’ın  mertliğini ve dürüstlüğünü ve dahi samimi tavırlarını çok seven Türk halkı 18 yıl boyunca (olanca hatalarına rağmen) Ak Parti ye hep sahip çıktı ve Erdoğan’a olan desteğinide her gecen gün arttırarak devam ettirdi.

Ak Partin 18 yıl boyunca yaptığı icraatlara  ve düştüğü hatalara burada değinecek değiliz. Bizim şimdi anlatmak istediğimiz başka şeyler var. Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemizdeki değişimi anlatırken her defasında kullandığı meşhur bir tabiri vardır’’NERDEN ….NEREYE…’’ diye.

Biz de bugünkü yazımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın dediğini diyeceğiz.Ak Parti ‘’Nerden Nereye’’Alaşehir’de  geçmiş dönemlerde Ak Partili bir ilçe başkanı kadınlarla ilgili asılsız bir söylenti yüzünden görevinden alınmıştı. Yine ahlaken çekinceleri olan iki kişiyi yönetime aldı diye bir ilçe başkanın da görevine son verilmişti.Bu görevden alma olaylarında ve özellikle de ikincisinde  Manisa vekilimiz sayın  Murat BAYBATUR etkin bir rol oynamıştır. O zamanlar kendileri İl Gençlik Kolları başkanıydı.

Şimdi bir de son bir ayda Alaşehir’de yaşananları şöyle bir hatırlayın bakalım. Ak Parti İlçe Teşkilatı etrafında döndürülmeye çalışılan çirkin olayları (Sahi..! Ne diye bağırmıştı kadının biri Ak Parti İlçe Teşkilatı önünde)  Bir ucu Alaşehir Devlet Hastanesine de uzanan yolsuzluk iddialarını, miyadı dolmuş ilaçları alanları ,aldıranları ve halkın sağlığını hiçe sayarak bunları kullandıranları bir düşünün….’’NERDEN NEREYE’’ değil mi?

Sayın Murat BAYBATUR eskisine göre şimdi çok daha etkili ve yetkili bir konumda. Kendileri Manisa Milletvekili ve MYKY üyesi. Üstelik Teşkişkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’nın da yardımcısı. Ama vekilimizin Alaşehirdeki vahim iddialara ilişkin olarak şimdiye kadar söyledi tek şey  ‘’Müfettiş görevlendirdik ya!…’’olmuş.’’NERDEN NEREYE’’?

Her ne olursa olsun sayın vekilimiz konusunda ben hala ümit varım. Kendileri hacca gitmişlerdi. Yani hacı da oldular. (Allah kabul etsin.) Allahın evi Kabe’de “Lebbeyk Allahümme Lebbeyk, Lebbeyke Lâ Şerike Leke Lebbeyk. İnnel Hamdevenni’mete Leke Velmülk. Lâ Şerike Lek” diyerek döndü Ankaraya ya da Manisaya ……Yani “Allah’ım, senin emrine itaat ve davetine icabet ettim. Bütün imanımla sana yöneldim ve sana teslim oldum. Yalnızca seni istiyorum. Sen, Rabbim olarak emret, ben de kulun olarak yerine getireyim. Allah’ım sen birsin ve teksin. Eşin ve benzerin yoktur. Mutlak olarak mülk senindir ve hiçbir ortağın yoktur. Allah’ım, hamd yalnızca sana mahsustur ve nimet de senindir. Allah’ım tekrar sana teslim oluyor ve inanıyorum ki, sen birsin, eşin ve benzerin yoktur.”

         Bunları şunun için yazdım. Allaha bu sözü veren bir insan Gayretullaha dokunacak kadar ağır olan cürümlerin üzerinin örtülmesine musade etmez. Yani  sayın BAYBATUR, öyle yada böyle bu işi halleder diye düşünüyorum.  

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER