Batı Postası
Baþlýk

Öğrencilere Atıksu Arıtım Süreçleri Anlatıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü,  Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi öğrencilerini atıksu arıtma tesisinde ağırlayarak doğanın korunması için yapılan arıtım süreçlerini paylaştı. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, genç kulakların su konusunda bilinçlenmelerine katkı sağlamak amacıyla eğitim öğretime desteğini sürdürüyor. Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenleri, 3R ile Çevreyi Koru e-tiwining projesi kapsamında […]

Öğrencilere Atıksu Arıtım Süreçleri Anlatıldı
23 Ekim 2019 - 21:59 'de eklendi.

MASKİ Genel Müdürlüğü,  Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi öğrencilerini atıksu arıtma tesisinde ağırlayarak doğanın korunması için yapılan arıtım süreçlerini paylaştı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, genç kulakların su konusunda bilinçlenmelerine katkı sağlamak amacıyla eğitim öğretime desteğini sürdürüyor. Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenleri, 3R ile Çevreyi Koru e-tiwining projesi kapsamında Salihli Atıksu Arıtma Tesisi’ne teknik gezi gerçekleştirdi. Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan teknik personelin ev sahipliği yaptığı gezide, tesisin üniteleri öğrencilere gezdirilerek arıtma süreci hakkında bilgi verildi. Öğrencilere, atıksuyun geçtiği üniteler ile giriş çıkış suyu arasındaki fark, bertaraf yöntemleri, iş sağlığı ve güvenliği önlemleri gibi konular anlatıldı. Yapılan ziyaretten memnun kaldıklarını belirten öğretmenler ve öğrenciler MASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür etti.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER