Batı Postası
Baþlýk

SAKIN İMZALAMA HACI İBRAM!

         Alaşehir’in adının olumsuzluklarla alınması malum hastane olayları ile ilk defa olmuyor. Sultaniye üzümü ve Sarıkız maden suyu ile meşhur olmasını arzuladığımız ilçemiz, daha önce de fuhuş olayları ile ülkede gündem konusu olmuştu. Koca hoca adamlar, kelli felli insanlar fuhuş yapmak, yaptırmak ve reşit olmayan kişilerle birlikte olmak suçlamasıyla yargılanmış ve bir […]

SAKIN İMZALAMA HACI İBRAM!
28 Ağustos 2019 - 21:39 'de eklendi.

         Alaşehir’in adının olumsuzluklarla alınması malum hastane olayları ile ilk defa olmuyor. Sultaniye üzümü ve Sarıkız maden suyu ile meşhur olmasını arzuladığımız ilçemiz, daha önce de fuhuş olayları ile ülkede gündem konusu olmuştu. Koca hoca adamlar, kelli felli insanlar fuhuş yapmak, yaptırmak ve reşit olmayan kişilerle birlikte olmak suçlamasıyla yargılanmış ve bir çoğu da bu suçlardan mahkum olmuştu.

            Bu olayların temelinde elbette ahlaki yozlaşma ve toplumsal çürümüşlük var.

Ama ilçemizde her sokak başında mantar gibi biten ve kadın çalıştıran birahane ve meyhanelerin bu yaşananlara katkısı da  yadsınamaz.

            Sakın yanlış anlaşılmasın. İnançlı kesimin din ve vicdan özgürlüğü talebi ne  kadar meşru ise diğer insanların da yani seküler yaşam biçimini benimseyenlerin de hayatlarını istedikleri şekilde sürdürmek istemelerini de doğal karşılıyoruz.

            Elbette insanlar kendi özgürlüklerini yaşarken başkalarının özgürlük alanına sarkmamalı. Daha önce de bu meyhaneler konusu çok tartışıldı bu ilçede. O zamanlar en iyi çözümde bu tür işletmelerin şehir dışında uygun yerlere taşınması olarak görünmüştü

            Diğer taraftan bu tür yerlerde kadınların çalıştırılmasının kadın hak ve özgürlükleri ile bir alakasının olmadığı da unutulmamalıdır. Kadınların bir meta olarak kullanılmasını, kadınların hayatlarını idame ettirebilmesi için vücutlarını satmak ya da sarhoşlara meze olmak zorunda kalmaları gerçekten utanç verici .

            Kulağımıza gelen söylentilere göre bu meyhane konusu Belediyede yeniden konuşulmaya başlanmış ve şehir içinde açılmak istenen bu türden yeni yerlere ruhsat verilmeye çalışılıyormuş. İşin aslını tam olarak öğrenemedik. Zira Alaşehir Belediyesinde muhatap bulmak ‘BİZİM AHMET’e ha dediğinde ulaşmak o kadar kolay değil!..

            Anladığımıza göre CHP den Belediye Meclis Üyesi seçilen Hacı İbrahim bu ruhsat olaylarına karşı çıkıyor ve istenilen imzaları atmıyormuş. Aferin İbrahim Ağa. Sakın imzalama. Bu türlü yerlerin ilçe merkezinde çoğalmasından Alaşehir halkı eski başkanlardan Hacı Kadiri sorumlu tutuyor zaten. Sen sen ol o imzaları atma Hacı İbram.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER