Batı Postası
Baþlýk

ŞİMDİ BİTTİ Mİ YANİ!…

      Ali BOZKAYA’nın ahlaki yönden düştüğü zaafı biz hiçbir zaman tasvip ettiğimizi söylemedik ve zinhar mazur göstermeye de çalışmadık.Biz sadece BOZKAYA’nın pişman olduğunu söylemesine inanmak istedik ve bu hatasının bedelini (hem maddi hem de manevi larak )ağır bir şekilde ödediğine şahit olduğumuz için kendisine kimi konularda yardımcı olmaya çalıştık.Bunun böyle olduğunu şimdiye kadar […]

ŞİMDİ BİTTİ Mİ YANİ!…
01 Mart 2020 - 13:07 'de eklendi.

      Ali BOZKAYA’nın ahlaki yönden düştüğü zaafı biz hiçbir zaman tasvip ettiğimizi söylemedik ve zinhar mazur göstermeye de çalışmadık.Biz sadece BOZKAYA’nın pişman olduğunu söylemesine inanmak istedik ve bu hatasının bedelini (hem maddi hem de manevi larak )ağır bir şekilde ödediğine şahit olduğumuz için kendisine kimi konularda yardımcı olmaya çalıştık.Bunun böyle olduğunu şimdiye kadar yazdığımız kendisi ile ilgili tüm yazılarımızda da dile getirmiştik.

      Alaşehir Devlet Hastanesinde yaşanan olayları haberleştirme niyetimiz ‘’yolsuzluklar ortaya çıksın,halkın sağlığı ile oynayanlar cezalandırılsın,tüyü bitmedik yetimin hakkına uzanan eller kırılsın’’içindi.Fakat sayın Teyfik Diker’in magazin merakı konuyu asıl mecrağından saptırarak olayların Brezilya dizilerine taş çıkartacak bir boyuta taşınmasına vesile oldu.

      Mahrem konular ortalığa saçılınca yani kim kiminle ne yapmış, kim kimi kiminle nasıl aldatmış hikayeleri konuşulmaya  başlanınca asıl üzerinde durulması ve aydınlatılması gereken konular güme gitti.

      Sağlık bakanlığı müfettişi soruşturma raporu tamamlandı.Biz sadece Ali BOZKAYA ve Demet BİLGİLİOĞLU’nun  iş akitlerinin fesh edildiğini biliyoruz. Ama yapıldığı iddia olunan yolsuzluklarla ilgili olarak bu raporda ne yazıyordu ve bu yolsuzluk iddialarına istinaden başlatılan adli ya da idari bir soruşturma var mı bilmiyoruz .

       Ne yani… 3-5 kişinin yeri değiştirildi 2-3 idareci görevlerinden alındı ve 2 kişinin de iş akdi fesh olundu diye bu iş tamam mı oldu? Mesela daha bu hafta içinde görevlerinden alınan Yalova Belediye Başkanı ve Yardımcısı tutuklandı .Görevlerinden alınmalarına gerekçe olan rüşvet ve zimmetlerine para geçirme iddiaları da hemen komu oyu ile paylaşıldı.Onlarla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı raporda böyle yazıyordu ve bu raporda kamuoyu ile de paylaşılmıştı.

      Alaşehir Devlet Hastanesinde yaşanan malum olaylarla ilgili olarak hazırlanan müfettiş raporu devlet sırrı olabilir mi? Böyle bir ihtimal var mı? İl Sağlık Müdürlüğü bu raporu kamuoyu ile paylaşmak zorunda değil mi?

      Bundan sonra yapacağımız haberlerde ve yayımlayacağımız  köşe yazılarında bu konuları gündeme taşıyacak , İl Sağlık Müdürlüğüne bu konuda sorular yönelteceğiz.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER