Batı Postası
Baþlýk

Son anket sonucunu kamuoyu ile paylaştılar! İşte Başkan Erdoğan’ın oy oranı

Metropoll Araştırma Şirketi, Haziran ayı araştırma sonuçlarını Türkiye ile paylaştı. Anket sonucuna göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güven oyu yüzde 52 olarak belirlendi. Metropoll Araştırma Şirketi tarafından yapılan “Türkiye’nin Nabzı Haziran 2020” anketinde seçmenlere “Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı yapış tarzını onaylıyor musunuz?” sorusu yöneltildi. Anket sonuçlarına göre; “Evet, onaylıyorum” diyenlerin oranı yüzde 52 olarak açıklandı. […]

Son anket sonucunu kamuoyu ile paylaştılar! İşte Başkan Erdoğan’ın oy oranı
04 Temmuz 2020 - 0:27 'de eklendi.

Metropoll Araştırma Şirketi, Haziran ayı araştırma sonuçlarını Türkiye ile paylaştı. Anket sonucuna göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güven oyu yüzde 52 olarak belirlendi.

Metropoll Araştırma Şirketi tarafından yapılan “Türkiye’nin Nabzı Haziran 2020” anketinde seçmenlere “Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı yapış tarzını onaylıyor musunuz?” sorusu yöneltildi. Anket sonuçlarına göre; “Evet, onaylıyorum” diyenlerin oranı yüzde 52 olarak açıklandı.

Son dönemde gündeme gelen erken seçim tartışmalarına ilişkin yapılan son anketin sonuçları yayınlandı. Metropol Araştırma Şirketi tarafından yapılan “Türkiye’nin Nabzı 2020” anketinde vatandaşlara “Erken bir seçim olmasını ister misiniz?” sorusu yöneltildi.

Halk erken seçim istemiyor

eErken seçim olmasını istemeyenlerin oranı ise yüzde 53,1 olarak ölçüldü. Vatandaşların yüzde 35.5’i erken bir seçime sıcak baktığını belirtti. Ankete katılan vatandaşların yüzde 11’i ise bu konuda bir görüş bildirmedi.

Başkan Erdoğan’ın güven onayı

Anket sonucuna göre; “Evet, onaylıyorum” diyenlerin oranı yüzde 52, “Hayır, onaylamıyorum” diyenlerin oranı yüzde 40,9, “Fikrim yok” diyenlerin oranı ise yüzde 7,2 oldu.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER