Batı Postası
Baþlýk

ÜRETİCİ BEKLENTİ İÇİNDE

ÜRETİCİ BEKLENTİ  İÇİNDE Sofralık yaş üzüm ve kuru üzüm üreticileri Alaşehir Gümrüğünde gerçekleştirilen ihracatın rakamlarını merakla takip ediyor.İhracatın fazla olmasının fiyatları doğrudan etkileceğini iyi bilen üzüm üreticileri,yurtdışı taleplerinin çok olmasının en büyük üzüm üreticileri,yurtdışı taleplerinin temenlileri olduğunu belirtiyorlar. 2018 yılında yaş üzüm ihracatı 137 bin 239 bin ton olarak gerçekleşmiş, kuru üzümde de bu rakam […]

ÜRETİCİ BEKLENTİ  İÇİNDE
19 Ağustos 2019 - 18:50 'de eklendi.

ÜRETİCİ BEKLENTİ  İÇİNDE

Sofralık yaş üzüm ve kuru üzüm üreticileri Alaşehir Gümrüğünde gerçekleştirilen ihracatın rakamlarını merakla takip ediyor.İhracatın fazla olmasının fiyatları doğrudan etkileceğini iyi bilen üzüm üreticileri,yurtdışı taleplerinin çok olmasının en büyük üzüm üreticileri,yurtdışı taleplerinin temenlileri olduğunu belirtiyorlar.

2018 yılında yaş üzüm ihracatı 137 bin 239 bin ton olarak gerçekleşmiş, kuru üzümde de bu rakam 15 bin 282 ton olmuştu. 2017 yılında ise 254 bin 259 ton sofralık, 17 bin 028 ton da kuru üzüm ihracatı gerçekleştirilmişti. Yani ihracat miktarında bir önceki yıla oranla önemli bir düşüş yaşanmıştı. Üreticiler en büyük korkusu bu rakamların 2018 yılında daha da düşmesi ve bu düşüşünde doğal olarak üzüm fiyatlarını etkilemesi.           

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER