Batı Postası
Baþlýk

UZULSÜZLÜKLERİ MÜFETTİŞ Mİ BULDU?

UZULSÜZLÜKLERİ MÜFETTİŞ Mİ BULDU? HASTANE ÇALIŞANLARI İSYANDA!…             Çalışanlar: Neye kılıf hazırlanıyor? Paralar neden iade ediliyor? Daha önce taşeron firmalardan (4D)kadroya geçerken sendika tarafından yatırılan paralarda bazı personelin kayırıldığını ve çoğu personelin de hakkının gasp edildiği iddiasında bulunan hastane çalışanları şimdi de yeni bir oyunun kurbanı oldukları iddiasını gündeme getiriyorlar. Daha önce fazla mesai adı […]

UZULSÜZLÜKLERİ MÜFETTİŞ Mİ BULDU?
30 Temmuz 2019 - 2:31 'de eklendi.

UZULSÜZLÜKLERİ MÜFETTİŞ Mİ BULDU?

HASTANE ÇALIŞANLARI İSYANDA!…

            Çalışanlar: Neye kılıf hazırlanıyor? Paralar neden iade ediliyor?

  • Daha önce taşeron firmalardan (4D)kadroya geçerken sendika tarafından yatırılan paralarda bazı personelin kayırıldığını ve çoğu personelin de hakkının gasp edildiği iddiasında bulunan hastane çalışanları şimdi de yeni bir oyunun kurbanı oldukları iddiasını gündeme getiriyorlar.
  • Daha önce fazla mesai adı altında hastane çalışanlarının banka hesaplarına yatan paraların müfettişin gelişinden sonra ‘’yanlışlık yapılmış’’ denilerek geri iade etmelerinin istenmesi kafaları karıştırdığı belirtiliyor.
  • Sadece bilgi işlemden bizde isimleri olan 17 Personel söz konusu paraları hastanenin Halk Bankası hesabına geri yatırmış. Diğer bölümde çalışanlarında aynı şekilde davranmalarının isteneceği iddia ediliyor.

İŞTE İDDİALAR!…

1.Taşeron firmadan (4D)kadroya geçişleri sırasında sendika üyelerine fazla mesai ve nöbet çizelgeleri baz alınarak 1500 TL 4500 TL arasında değişen miktarlarda ödeme yaptı. Bu paralar çalışanların Bankadaki maaş hesaplarına yattı. Ama bu yapılırken hakkaniyetli davranılmadı.  Bazı kimseler hiç nöbet tutmadığı ve mesai kalmadığı halde 3000 TL yada 4500 TL para alırken gerçekten nöbet tutan ve mesai yapanlara 1500-2000 TL civarında ödeme yapıldı.

2.Hastane çalışanlarına idare tarafından faz mesai adı altında bir ödeme yapılıyor. 70 TL ile 4000 TL arasında değişen bu meblalar personelin Banka maaş hesaplarına yatırılıyor.

3.Fakat malum olaylardan sonra hastanede müfettiş incelemeleri başlayınca bir yazı çıkarılarak yanlışlık yapıldığı belirtiliyor. Ve bu paraların hastanenin Halk Bankasındaki hesabına geri yatırılması isteniliyor. Yine personelin iddiasına göre bu tebliğ yazıları ellerine verilmiyor sadece okutturulup imza attırılıyor. Bu tebliğ 17 kişilik Bilgi İşlem personelinden sonra diğer çalışanlara da yapıldığı ya da yapılacağı öne sürülüyor. Hastane çalışanları bu yaşananları daha önce yapılan usulsüzlüklere bir kılıf hazırlamak olarak yorumluyor.

Bu yazdıklarımız isimleri bizde saklı hastane personelinin iddialarıdır.

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER