Batı Postası
Baþlýk

VARSA SİZ ÇIKARIN ORTAYA!…..

Alaşehir Devlet Hastanesi ve Ak Parti ilçe Teşkilatının eski kimi yöneticileri ekseninde yaşanan olaylarda gelinen son noktada süreç iyice iğrençleşti. İşin başından beri birileri bu olayları AK Partiyi kötülemek ve AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat BAYBATUR’u yıpratmak için kullanma gayretinde oldu. Kimlikleri ve asıl amaçları bizce malum olan bu karanlık şahsiyetlerin beyhude […]

VARSA SİZ ÇIKARIN ORTAYA!…..
08 Haziran 2020 - 23:54 'de eklendi.

Alaşehir Devlet Hastanesi ve Ak Parti ilçe Teşkilatının eski kimi yöneticileri ekseninde yaşanan olaylarda gelinen son noktada süreç iyice iğrençleşti. İşin başından beri birileri bu olayları AK Partiyi kötülemek ve AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat BAYBATUR’u yıpratmak için kullanma gayretinde oldu. Kimlikleri ve asıl amaçları bizce malum olan bu karanlık şahsiyetlerin beyhude çabalarının hala sürdüğünü görüyoruz.

                En başından bu yana çirkefe bulaşmamaya özen göstermiş, insanların mahremiyetlerinin ortalığa saçılmasını doğru bulmadığımızı her defasında ısrarla belirtmiş, niyetimiz bağcıyı dövmek değil de üzüm yemek olduğunu yaptığımız yolsuzluk haberleri ile ortaya koymuştuk. Buna rağmen birileri ısrarla bizi de bu çirkefliğin içine çekmeye çalıştı. Son zamanlarda yapılan haberlerde sık sık adımız geçmekte, Ali Bozkaya’nın, bilgi,belge,ses ve görüntü kayıtlarının benim bilgisayarımda saklandığı iddia edilmektedir.

O zaman hemen söyleyeyim.Eğer iddialar doğru ise yani o dökümanlar bende ise bunların içeriğini de  biliyor olmam lazım. Ben 16 yaşından bu yana yazım çizim işleri ile uğraşıyorum ve yayınlanmış kitabım var. 20 yıllık yerel gazetecilik geçmişim var. Hal böyleyken bu kadar önemli donelere hiç bakmadan aksesuar olarak bilgisayarımda tutmam mümkün mü? Elbette değil…    

Öyleyse söylüyorum. Sn Murat BAYBATUR’u bu sürecin kıyısında, köşesinde olduğunu gösteren olayın kahramanlarından birini ya da birilerini kolladığını ortaya koyan ve dahi yayınlandığı taktirde O’nu ve mensubu bulunduğu Partiyi zorda bırakacak ne yazılı bir belgeye ne bir ses kaydına ne de bir görüntüye şahit olmadım ben. Şu kadar ki, Tevfik Diker in mesnetsiz iddiaları  ve bazı yerel gazetecilerin tahmin üzerine yürüttükleri fikirlerini beyan eden ses kayıtları ve facebook yazışmaları hariç. Bir de olayın kahramanlarından bazıları ile çekilmiş fotoğrafları ve onların kendilerine güç izafe etmek için ettikleri laflar var. Hepsi bu…..

Bu konuda madalyonun  bir de öbür tarafı var. Şimdi dönüp desem ki; aksine ,bu dökümanlar Sayın  Baybatur’u mesnetsiz iddialarla yıpratmaya çalışanlar la ilgili diye, bu defa da bende bu belgelerin olduğu iddialarını kabullenmiş olacağım.Neyse….

Bu olaylarda bize göre Sn. Baybatur’un bir hatası vardı onu da bu köşede defalarca dile getirmiştik. Kendisinde yine bu köşeden olaylara müdahalede geç kaldığı noktasında eleştirilerimiz olmuştu. Daha sonra bu eleştiriler ile ilgili olarak ‘’Çok acele ediyorlar. Bu bir süre meselesi . Bu işin siyasi,idari ve adli boyutu var. Astım kestim ile yürümez bu işler’’diye kendisini savunduğunu işitmiştim. Zaten çok geçmeden de İl Başkanı ,Alaşehir İlçe Yönetimi görevden alınmış, Hastane yönetimi ve kimi çalışanları ile ilgili olarak da gereken yapılmıştı.

Birde Sn. Baybatur’un dillendirmediği ama bizim tahmin ettiğimiz bir başka boyutu var bu meselenin. Yazılı basında ya da internet ortamında çıkan haberler yüzünden bu sürecin uzadığı kanaatindeyiz. Zira O’nun Genel Başkanı Sayın ERDOĞAN bir kısım medya ile yıllarca cebelleşmişti. Basında öyle yazıldı diye O hiç bir işi yapmamış ve basının kendilerini yönlendirmesine asla müsaade etmemişti. Sn Baybatur O’nun talebesi. Sanırım basın istedi diye bir şeyi yapmamak için olayları biraz zamana da yaymış olabilir.

Sn Baybatur ‘un FETO’culuk meselesine gelince. O’nu kasıtlı ve sistematik bir şekilde yıpratma gayreti içinde olanların artık anlaması lazım. Bu kulvarda size ekmek çıkmaz. Milli Görüş geleneğinden gelenlerin, rahmetli ERBAKAN hocamızın elinden su içenlerin FETO METRE’LERİ basiretleridir. Şahsen ben Sayın BAYBATUR’u 20 yıl öncesinden    Gençlik Kolları döneminden bu yana tanıyorum. Davasına samimiyetinden, dürüstlüğünden ve gayretinden başka hiç bir ‘’KÖTÜ’’ hasletine şahit olmadık. Zaten O nu birilerinin hedefi yapan da bu hasletleri değil mi?…

               

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER