Batı Postası
Baþlýk

YENİ BELGELERE ULAŞTIK

YENİ BELGELERE ULAŞTIK SORUŞTURMAYI İDARİ  MAHKEME YOLU İLE DURDURMUŞLAR Alaşehir Devlet Hastanesinde fazla mesai adı altında bazı çalışanlara usulsüz ödeme yapılmış, müfettiş incelemesi sonucu bu usulsüzlüklerin ortaya çıkması neticesinde hastane idaresi yapılan bu ödemeleri çalışanlara hastanenin banka hesabına geri yatırmıştı.          Bu olaylar günlerce sosyal medyada gündem konusu olmuş ve hastane çalışanı Ali BOZKAYA da […]

YENİ BELGELERE ULAŞTIK
29 Ağustos 2019 - 0:25 'de eklendi.

YENİ BELGELERE ULAŞTIK

SORUŞTURMAYI İDARİ  MAHKEME YOLU İLE DURDURMUŞLAR

Alaşehir Devlet Hastanesinde fazla mesai adı altında bazı çalışanlara usulsüz ödeme yapılmış, müfettiş incelemesi sonucu bu usulsüzlüklerin ortaya çıkması neticesinde hastane idaresi yapılan bu ödemeleri çalışanlara hastanenin banka hesabına geri yatırmıştı.

         Bu olaylar günlerce sosyal medyada gündem konusu olmuş ve hastane çalışanı Ali BOZKAYA da bununla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

YENİ BELGELERE ULAŞTIK

         Bu konu il ilgili yeni belgelere ulaştık. Elimizdeki belgelere göre  Vedat ÖZÇİMEN isimli şahıs 16.02.2017 tarihinde Alaşehir İlçe Kaymakamlığına verdiği şikayet dilekçesi ile bu türden usulsüzlükleri dile getirmiş ve aynı zamanda da Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuş. Kaymakamlık şikayeti ve ekteki bilgileri ciddi bularak Manisa Valiliği İl İdare Kuruluna muhakkik gönderilmesi için talepte bulunmuş.

         Muhakkik ön incelemesinde Başhekim Orhan KIRMALI ve Hastane Müdürü İbrahim KEY ve diğer şüphelilerin ‘’görevi kötüye kullanma’’ fiilini işledikleri yönünde görüş belirtmiş ve sonuçta  Kaymakamlık soruşturma izni vermiş.

İDARİ MAHKEMEYE BAŞ VURMUŞLAR

         Soruşturma aşamasında Başhekim Orhan KIRMALI,Hastane Müdürü İbrahim KEY ve diğer şüpheliler soruşturma izni verilmesine dair karara farklı tarihlerde itiraz etmişler. İzmir Bölge İdare Mahkemesi Birinci İdari Dava Dairesi’ninden soruşturma izninin iptali yönünde karar almışlar ve bunun üzerine Cumhuriyet Savcılığı da soruşturmaya yer olmadığına dair karar vermiş.

BOZKAYA BU BELGELERİ TEKRAR SAVCILIĞA VERECEK

Daha önce bu usulsüz ödemelerle ilgili olarak Cumhuriyet  Savcılığına suç duyurusunda bulunan  Ali BOZKA, bu belgeleri de yeni delil olarak Cumhuriyet Savcılığına sunacağını söyledi.  

İŞTE BELGELER 

 

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER